پیشنهادی
خالق «بهار بهار» جاودانه شد

خالق «بهار بهار» جاودانه شد

خالق «بهار بهار» جاودانه شد
«تورج شعبانخانی» درگذشت

آهنگ فا - «تورج شعبانخانی» پس از تحمل یک دوره سخت بیماری در سن شصت و نه سالگی درگذشت. این آهنگساز و خواننده پیکسوت ظهر روز هجدهم آذرماه در بیمارستانی در شهر همدان دار فانی را وداع گفت. این هنرمند هفته پایانی آبان ماه برای برگزاری یک کارگاه آموزشی راهی همدان شده بود اما با وخامت شرایط جسمانی‌اش به دلیل عارضه قلبی و ریوی در بیمارستان بستری شد. طی روزهای اخیر هم این هنرمند باسابقه در شرایط کما به سر می‌برد و امکان انتقال او به تهران هم برای ادامه مداوا وجود نداشت. زنده‌یاد تورج شعبانخانی متولد 15 بهمن 1329 در تهران بود و فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه آهنگسازی، خوانندگی و تنظیم را پیش از انقلاب آغاز کرده بود.

مرحوم شعبانخانی در طول بیش از چهار دهه فعالیت حرفه‌ای خود در عرصه موسیقی با هنرمندان متعددی همکاری کرد. از جمله شاخص‌ترین فعالیت‌های او پیش از انقلاب ساخت موسیقی فیلم «آدمک» بود که در آن مرحوم «فریدون فروغی» معرفی شد. پس از انقلاب هم قطعه «بهار بهار» از ساخته‌های مرحوم شعبانخانی با دو اجرا توسط خودش و زنده‌یاد «ناصر عبداللهی» در سطح زیادی شنیده شد.

سایت «آهنگ فا» ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت این هنرمند، به زودی جزئیات مراسم تشییع و ترحیم زنده‌یاد تورج شعبانخانی را منتشر خواهد کرد.
بازدید167 بار
۱۹ آذر ۱۳۹۸
نظرات

بستن