پیشنهادی
مصطفی پاشایی

مصطفی پاشایی

خواننده

برای شناخت بیشتر مرتضی، هیچکس بهتر از برادرش نمی تواند به طرفدار این خواننده محبوب کشور کمک کند، به همین دلیل به سراغ مصطفی پاشایی رفتیم تا با او مروری کوتاه به دوران زندگی مرتضی و حواشی ایجاد شده بعد از فوتش بپردازیم.

مصطفی پاشایی در این گفت و گو از فعالیت های خود نیز سخن به میان آورد و ابراز امیدواری کرد تا بتواند نام مرتضی پاشایی را برای همیشه زنده نگه دارد.

متن کامل این گفت و گو را در زیر بخوانید: سال 93 با یک اتفاق تلخ برای شما شروع شد .

( فوت برادرتان ) این سال برای شما و خانواده ی پاشایی چگونه سپری شد؟ سال 93 طبعا سال خوبی برای من نبود و می توان گفت که تلخ ترین سال زندگی من هم بود.

در این سال برادرم که یکی از عزیز ترین افراد زندگیم بود را از دست دادم، کسی که از لحظه به دنیا آمدنش صمیمانه دوستش داشتم. سال خیلی سختی برای من و خانواده ام و خیلی از طرفداران مرتضی عزیز بود .

در سال 93 مرتضی پاشایی قطعا ستاره سال بود . تعابیر متفاوتی درباره ستاره بودن او مطرح می شود. به نظر شما صدا ، سرطان و یا نوع فوت مرتضی، کدام یک نقش مهمتری در این ستاره شدن داشت؟

اولین و مهمترین دلیلی که می توانم برای شهرت و محبوبیت مرتضی بیان کنم این بود که مرتضی عاشق مردم بود، مردم را دوست داشت و تا آخرین لحظه عمرش هم نگران مردم بود. زمانی هم که در بیمارستان بود به من می گفت مردم بیرون بیمارستان در سرما نمانند، بسیار نگران آن ها بود. به نظرم این مهمترین دلیل برای محبوبیت او بود.

مرتضی با وجود دردی که بر اثر شیمی درمانی داشت زمانی که در کنسرت ها طرفدارانش از او می خواستند عکس بگیرد درخواست آن ها را قبول می کرد و برای آن ها اهمیت بسیاری قائل می شد . آهنگ ها و صدای مرتضی بی نظیر بود و به نظر من دیگر به مانند این صدا و احساس نخواهد آمد. یکی دیگر از نکاتی که باعث ماندگاری صدای مرتضی شد، این بود که از دیدگاه هنری آهنگ های نابی داشت ،

 

آهنگسازی و ملودی سازی او به گونه ای بود که در بیست یا سی سال اخیر به شخصه اگر نخواهم اغراق کنم به مانند او ندیده بودم.

 

به گفته طرفداران مرتضی، آهنگسازی او بی نظیر بود . تحلیل های مختلفی وجود دارد که سرطان مرتضی نقش بسزایی در این محبوبیت داشته است .

 

برخی بر این باورند که مرتضی در جایگاهی قرار گرفت که حتی بسیاری از خواننده ها آرزو دارند در آن قرار بگیرند، این ادعا را قبول دارید؟ خیر ، این که سرطان باعث شد مرتضی محبوب شود به نظر من درست نیست ولی از این دید می توانم به این موضوع نگاه کنم که سرطان مرتضی باعث شد مردم به سراغ کارهای او بروند و کارهای او را بیشتر گوش کنند. می توان گفت شاید 4 یا 5 درصد شناخته شدن او به واسطه ی بیماری او بود ولی در نهایت مردم دیدند که مرتضی صادقانه و عاشقانه مردم را دوست دارد و کارهای عالی و بی نظیر دلیل بر این محبوبیت بود .

تک آهنگ آرشیو تک آهنگ های مصطفی پاشایی
همه
موزیک ویدیو آرشیو موزیک ویدیو های مصطفی پاشایی
همه
آلبوم ها آرشیو آلبوم های مصطفی پاشایی
همه
آهنگفا - دانلود آهنگ جدید
آهنگفا - دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید - دانلود موزیک - آرشیو خواننده های ایرانی
00:00 / 00:00
بستن